Štruktúrované siete

0 položiek

Naša spoločnosť popri inštaláciách eletronických bezpečnostných systémov vykonáva aj inštalácie štruktúrovanej kabeláže (LAN sietí - metalických aj optických). Veľmi často sa v praxi stretávame s tým, že nové moderné rodinné domy ale aj priestory firiem nemajú alebo majú nedostatočne urobené rozvody pre IP zariadenia, ktoré by v budúcnosti mohli potrebovať. Pokiaľ sú už tieto stavby dokočené, majú omietky a sú vymaľované, je už veľmi obtiažne vytvoriť ďalšie káblové trasy, prípadne ich vybudovanie by bolo veľmi finančne náročné (asi nikto by nechcel mať v novom dome alebo nových firemných priestoroch na stenách lišty s káblami).   

Preto je veľmi dôležité, aby sa už pri výstavbe myslelo na to, kde budú umiestnené dátové zásuvky, kde by sa v budúcnosti mohli umiestniť IP kamery, IP videovrátnik, kde bude umiestnený router Internetového pripojenia, kde budú pripojené riadiace jednotky od rôznych iných zariadení (rekuperácia, klimatizácia, vykurovanie..). V dnešnej dobe sú už všetky takéto zariadenia pripojené na Internet, majú svoje mobilné aplikácie a pokiaľ správne navrhnutá štrukturovaná kabeláž chýba, tak je s tým v budúcnosti veľký problém. V praxi takmer 100% platí, že elektrikár silnoprúdových rozvodov Vám takúto kabeláž nenavrhne, čím tento objekt výrazne stráca na svojej hodnote. Investícia do káblových rozvodov v štádiu výstavby je naozaj iba minimálna, preto je dôležité si v tejto fáze nechať poradiť a káblové trasy vybudovať. 

Všetky káble štruktúrovanej kabeláže by mali viesť do technickej miestnosti, v ktorej je umiestnená priemyselná racková skriňa, v ktorej sa nachádzajú potom tieto zariadenia:

  • router Internetového pripojenia
  • centrálny switch pre pripojenie rôznych IP zariadení (kúrenie, klimatizácia, rekuperácia, sieťová tlačiareň, napojenie dátových zásuviek v objekte..)
  • videorekordér pre kamery
  • ústredňa alarmového bezpečnostného systému
  • PoE switch pre IP videovrátnika
  • rôzne zdroje napájania rôznych zariadení v objekte, ktoré potrebujú iné napätie ako 230VAC
  • riadiace jednoky rôznych zariadení v objekte

Štruktúrovaná kabeláž sa vždy vykonáva v súlade s požiadavkami aj od iných dodávateľov systémov, ktoré potrebujú byť zaintegrované do LAN siete objektu - tu je dôležitá kooperácia medzi nami a týmito dodávateľmi.

 

Inštalácie štruktúrovanej kabeláže realizujeme v maximálnom rádiuse do 50 km od Žiliny, v špecifických prípadoch vo väčšej vzdialenosti.

Napíšte nám správu

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info