Dverné jednotky modulárne (zvončeky)

7 položiek

Dverné jednotky sú komunikačné/prístupové zariadenia inštalované na vhodné miesto k vstupom budov (dvere alebo brána), prípadne k ďalším prístupovým bodom budovy (vstupné dvere do jednotlivých poschodí, vstupné dvere do jednotlivých oddelení..).

V tomto oddelení Vám ponúkame viaceré typy rôznych modulov dverných jednotiek k IP videovrátnikom HikVision. Modularita znamená, že dverná jednotka sa vyskladá z jednotlivých modulov (kamerový modul, modul vyzváňacích tlačítiek, prístupový modul, číselníkový modul), čo umožňuje flexibilnejšie a variabilnejšie riešenie podľa potrieb zákazníka oproti kompaktným dverným jednotkám. Jednotlivé moduly sa potom inštalujú do montažnych rámčekov.

Základom modulárnej dvernej jednotky je samozrejme kamerový modul. V kamerovom module je integrované aj 1 vyzváňacie tlačítko, mikrofón, reproduktor a konketor RJ45 pre pripojenie do siete LAN. Kamera má rozlíšenie obrazu 2MPx a uhol záberu 180°. Kamerový modul zároveň aj napája ostatné moduly dvernej jednotky. Pokiaľ nie je potrebný prístupový modul pre karty alebo čipy, ďalšie vyzváňacie tlačítka alebo číselníkový modul pre zadanie kódu pre otvorenie dverí, tento modul sa osadí do rámčeka a funguje ako jednoduchá kompaktná dverná jednotka (príklad použitia pre rodinný dom). 

Pokiaľ je potrebný vstup do objektu pomocou prístupovej karty alebo čipu, ku kamerovému modulu sa pridá prístupový modul. Správa prístupových kariet a čipov sa vykonáva pomocou PC cez softvér výrobcu ("iVMS-4200"), ale prístupové karty a čipy je možné prídávať do dvernej jednotky jednoducho aj priložením master karty (súčasťou balenia) a následne prikladaním kariet a čipov k čitačke. Prístupový modul sa osadzuje do rámčeka spolu s kamerovým modulom, prípadne ďalšími modulmi.

Pokiaľ je potrebné mať na dvernej jednotke viacero tlačítiek pre vyzvonenie, ku kamerovému modulu sa pridá modul vyzváňacích tlačítiek. Tento sa vyrába so 6-timi vyzváňacími tlačítkami a v dvernej jednotke je možné použiť maximálne 8 takýchto modulov. Modul vyzváňacích tlačítiek sa osadzuje do rámčeka spolu s kamerovým modulom, prípadne ďalšími modulmi.

Pokiaľ je potrebné pre vstup do objektu používať číselný kód alebo vykonávať vyzvonenie účastníka zadaním čísla bytu, použije sa číselníkový modul. Číselníkový modul sa osadzuje do rámčeka spolu s kamerovým modulom, prípadne ďalšími modulmi. Podmienkou vyzvonenia účastníka pomocou tohto modulu je mať osadený pri dverách menný zoznam účastníkov spolu sa číslami bytov, aby návštevník vedel, ako účastníka "vyzvoniť".

Pri dverných jednotkách s tlačítkami sa ku každému tlačítku sa priradí 1 účastník/rezident systému. Tento rezident môže mať až 6 monitorov (1 master monitor a 5 podružných/slave monitorov). Pri zatlačení tlačítka dvernej jednotky sa aktivujú obrazom aj zvukovo všetky monitory a hovor je možne prevziať z hociktorého z týchto monitorov. Tlačítkové dverné jednotky sa používajú hlavne pri menších aplikáciách alebo ako podružné dverné jednotky (čiselníková dverná jednotka je inštalovaná na vstupe do budovy a tlačítková je inštalovaná pri dverách na poschodí).

Pri dverných jednotkách s číselníkmi sa volaný účastník/rezident vyvolá kombináciou čísiel (napríklad 101 je byt č.1, 102 je byt č.2 atď..). Každý rezident môže mať takisto až 6 monitorov (1 master monitor a 5 podružných/slave monitorov). Pri vyvolaní rezidenta z dvernej jednotky kombináciou čísiel sa aktivujú obrazom aj zvukovo všetky monitory rezidenta a hovor je možne prevziať z hociktorého z týchto monitorov. Tlačítkové dverné jednotky sa používajú hlavne pri väčších aplikáciách a prevažne pri vstupoch do budov. Tlačítkové dverné jednotky nemajú možnosť osadenia menoviek na paneli, preto sa vedľa dvernej jednotky umiestňuje zoznam rezidentov aj s príslušnými kombináciami čísiel pre vyvolanie hovoru.

Všetky dverné jednotky majú nahraté v českom jazyku hlasové správy, ktoré sa prehrávajú v určitých situáciách (napríklad keď rezident otvorí z monitora dvere, ozve sa z dvernej jednotky: "Dveře jsou otevřeny!", keď nie je rezident doma, ozve sa:"Nejsem doma, zanechte vzkaz!" atď..).

Technické vlastnosti a návody na inštaláciu sú súčasťou špecifikácie každého takéhoto zariadenia.

 

     
     
Zobraziť:
 • DZKD8003IME1

  Interiérový/exteriérový kamerový modul dvernej jednotky, rozlíšenie kamery 2MPx, uhol záberu 180°, IR LED prisvietenie v noci, integrované 1 tlačitko pre vyzvonenie rezidenta, integrovaný mikrofón aj reproduktor, vodotesné prevedenie IP65, napájanie cez PoE alebo 12VDC, materiál hliník.

  159 €

  190,80 € s DPH

 • DZKD8003IME1_Flush

  Interiérový/exteriérový kamerový modul dvernej jednotky, rozlíšenie kamery 2MPx, uhol záberu 180°, IR LED prisvietenie v noci, integrované 1 tlačitko pre vyzvonenie rezidenta, integrovaný mikrofón aj reproduktor, vodotesné prevedenie IP65, napájanie cez PoE alebo 12VDC, materiál hliník, tento kamerový modul je už dodávaný už aj s rámčekom pre montáž na povrch.

  179 €

  214,80 € s DPH

 • DZKD8003IME1_Surface

  Interiérový/exteriérový kamerový modul dvernej jednotky, rozlíšenie kamery 2MPx, uhol záberu 180°, IR LED prisvietenie v noci, integrované 1 tlačitko pre vyzvonenie rezidenta, integrovaný mikrofón aj reproduktor, vodotesné prevedenie IP65, napájanie cez PoE alebo 12VDC, materiál hliník, tento kamerový modul je už dodávaný už aj s rámčekom pre montáž na povrch.

  189 €

  226,80 € s DPH

 • DZKDDIS

  Interiérový/exteriérový informačný info displej , 3,5" obrazovka s rozlíšením 320x480 pixelov, do zariadenia je možné pridať až 2000 kontaktov, číslo volania a volanie vnútornej stanice sa vykonáva modulom klávesnice

  129 €

  154,80 € s DPH

 • DZKDKK

  Interiérový/exteriérový modul vyzváňacích tlačítiek dvernej jednotky pre otvorenie dverí , 6 tlačítiek aj s menovkami, vodotesné prevedenie IP65, napájanie cez kamerový modul, materiál hliník.

  55 €

  66 € s DPH

 • DZKDKP

  Interiérový/exteriérový číselníkový modul dvernej jednotky pre otvorenie dverí pomocou kódu alebo vyzvonenie rezidenta , vodotesné prevedenie IP65, napájanie cez kamerový modul, materiál hliník.

  109 €

  130,80 € s DPH

 • DZKDM

  Interiérový/exteriérový prístupový modul pre otvorenie dverí pomocou karty alebo čipu, konfigurácia nastavení prístupu cez PC , vodotesné prevedenie IP65, napájanie cez kamerový modul, materiál hliník.

  69 €

  82,80 € s DPH

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info