Softvér pre kamerové systémy

Nakoľko architektúra kamerových systémov je riešená v konfigurácií server (videorekordér)/klient (PC alebo smartfón užívateľa) je nutná pre využívanie a používanie kamerového systému aj inštalácia a konfigurácia softvérov do PC a smartfónov užívateľa (prezeranie živého obrazu z kamier, prehrávanie záznamov, stiahnutie záznamov do PC..). Pre nami ponúkané kamerové systémy sú všetky tieto softvéry zdarma a buď si ich nainštalujú skúsenejší zákazníci sami alebo ich nainštalujeme priamo u zákazníka alebo vzdialene cez TeamViewer. Softvér možno použiť pre videorekordéry NVR a DVRIP kamery a IP videovrátniky od výrobcu HikVision.

Nižšie Vám ponúkame prehľad, ktorý sofvér je potrebné mať v PC alebo smartfóne nainštalovaný.

SOFTVÉR PRE PC.

iVMS-4200 je centrálny softvér pre správu a užívateľský prístup ku kamerovým systémom (prehliadanie živého obrazu, obrazu zo záznamu, stiahnutie videoklipov...), videovrátnikom a prístupovým systémom v sieti LAN a cez INTERNET. Inštaluje sa vždy do PC užívateľa, takže je súčasťou inštalácie uvedených systémov. Je veľmi výhodné inštalovať všetky tieto systémy od výrobcu HikVIsion, pretože je určite oveľa lepšie používať jeden softvér ako sa zašlolovať na viaceré softvéry pre každý systém osobitne, nehovoriac ani o tom, že jednotlivé systémy je možné logocky medzi sebou prepojovať (napríklad pri potiahnutí kartou prístupového systému je možné priradiť obrázok z kamery k zapísanému údaju autorizácie v databáze). Tento softvér je lokalizovaý aj do slovenského jazyka.

iVMS-4200 iVMS-4200 pre PC s WINDOWS

iVMS-4200 MAC iVMS-4200 pre PC s MACINTOSH


VSPlayer je prehrávač pre prehrávanie stiahnutých videoklipov do PC užívateľa cez softvér iVMS-4200 alebo cez webový prehliadač. Používa sa v prípade, ak sa vyskytne nejaká udalosť v monitorovanom priestore a užívateľ si chce videozáznam/videoklip archivovať vo svojom PC. Je možné tento videozáznam prehrať aj v softvéri iVMS-4200, avšak v PC, kde tento softvér nie je nahraný by nebolo možné tento videozáznam prehrať, tak sa spolu s videozáznamom nainštaluje do tohto PC aj tento prehrávač (napríklad polícii sa vždy stiahne videozáznam + tento prehrávač).

VSPlayer WINDOWS VSPlayer pre WINDOWS

VSPlayer MAC VSPlayer pre MACINTOSH


Kodeky pre WMP sú doplnkom pre prehrávač WINDOWS MADIA PLAYERI, inštaláciou týchto kodekov je možné videozáznamy prehrávať aj v tomto bežnom prehrávači. Samozrejme WINDOWS MEDIA PLAYER nemá toľko možností a funkcií ako vyššie uvedený VSPlayer.

KODEKY WMP Kodeky pre WINDOWS MEDIA PLAYER

 

SOFTVÉR PRE SMARTFÓNY A TABLETY.

Softvér pre smartfóny a tablety sa sťahuje z na to určených aplikácií v týchto zariadeniach.
iPhone a iPAD - cez aplikáciu "App Store"
ANDROID - cez aplikáciu "Obchod Play"
V týchto aplikáciách je potrebné do vyhľadávacieho riadku zadať názov softvéru: "iVMS-4500" a smartfón tento softvér automaticky vyhľadá. Pre iPhone a iPAD je určený softvér iVMS-4500 Lite a pre zariadenia s ANDROID-om je určený softvér "iVMS-4500HQ".
Aktualizácie tohto softvéru sa v týchto zariadeniach ponúkajú automaticky, hneď ako sa publikuje nová verzia tohto softvéru. Tento softvér je lokalizovaý aj do slovenského jazyka.

DOPLNKY PRE WEBOVÉ PREHLIADAČE PRE PC.

Pripojenie na kamerový systém (videorekordér alebo IP kameru) je možné realizovať aj cez webové prehliadače (iba Internet Explorer, Mozzilla Firefox). Tento spôsob sa používa iba zriedkavejšie, ale sú prípady, kedy užívateľ kamerového systému sa potrebuje pripojiť na kamerový systém z iného PC, ktorý nemá nainštalovaný a nakonfigurovaný tento softvér a vtedy sa použije práve tento spôsob pripojenia Pri prvom pripojení na kamerový systém (cez IP adresu alebo domému) sa objaví dialógové okno, kde je potrebné vpísať prihlasovacie údaje do videorekordéra alebo IP kamery (meno a heslo). Potom sa objaví v okne prehliadača, či užívateľ chce nainštalovať webový doplnok (WebComponents). Až po inštalácii webového doplnku je možné vykonať pripojenie na kamerový systém (prehliadanie živého obrazu, obrazu zo záznamu ako aj vzdialene konfigurovať zariadenie). Webové doplnky sú súčasťou firmvéru videorekordéra alebo IP kamery.

Napíšte nám správu

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info