Alarmové a audio vstupy/výstupy

Alarmové a audio vstupy/výstupy môžu byť podľa typu súčasťou výbavy bezpečnostnej IP kamery alebo videorekordérov NVR DVR (je potrebné si overiť technickú špecifikáciu jednotlivých zariadení).

Alarmové vstupy slúžia na pripojenie externých alarmových zariadení ako napríklad pohybové a iné detektory, magnetické kontakty. Aktiváciou alarmového vstupu sa konfiguráciou nastavenia zariadenia môže spustiť nejaká akcia - napríklad zopnutie alarmového výstupu, presunutie na predkonfigurovanú pozíciu PTZ otočnej kamery, zaslanie alarmovej notifikácie na smartfón alebo PC so softvérom výrobcu...

Alarmové výstupy slúžia na aktiváciu externých zariadení ako napríklad maják, siréna, osvetlenie a iných rôznych zariadení, ktoré majú I/O vstupy. Alarmové výstupy môžu byť aktivované manuálne cez smartfón alebo PC so softvérom výrobcu alebo automaticky podľa rôznych predkonfigurovaných udalostí: rôzne typy pohybovej detekcie, videoanalýzy (napríklad otváranie brány alebo rampy podľa ŠPZ vozidla), detektorom na alarmovom vstupe zariadenia...

Audio vstupy slúžia na pripojenie externých mikrofónov. IP kamera alebo videorekordér potom umožňuje prenášať zvuk ku klientovi na smartfón alebo PC súčasne s obrazom kamery + videorekordér zvuk z mikrofóna zaznamenáva spolu s videom z kamery na harddisk. Niektoré IP kamery majú mikrofón integrovaný priamo v tele kamery.

Audio výstupy slúžia na pripojenie reproduktora. Zo smartfónu alebo PC je potom možné prenášať zvuk až do reproduktoru. Niektoré IP kamery majú reproduktor integrovaný priamo v tele kamery.

 

IP kamery majú alarmové a audio vstupy/výstupy vyvedené na kábli alebo sú súčasťou základnej dosky kamery. 

alarmove a audio vstupy/vystupy

Videorekordéry majú alarmové a audio vstupy umiestnené na zadnej časti zariadenia.

videorekorder - alarmové a audio vstupy/výstupy

Napíšte nám správu

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info