PoE napájanie IP kamier

PoE napájanie bezpečnostnej IP kamery je realizované cez dátový UTP/FTP kábel. Týmto spôsobom sa cez jediný dátový kabel prenášajú dáta + napájanie kamery o veľkosti napätia 48VDC. PoE napájanie je realizované použitím PoE injektorov a PoE switchov alebo videorekordérmi NVR s integrovanými PoE portami.

PoE injektory slúžia pre pridanie napájania do dátového kábla a inštalujú sa ako medzikus medzi bezpečnostnú IP kameru a klasický switch bez PoE napájania. Používajú sa zväčša v prípade, ak je k dispozícii stávajúci switch a chceme napájať 1-2 IP kamery (PoE injektor je lacnejšia alternatíva ako PoE switch).

pripojenie kamery cez poe injektor

PoE switche sa používajú a sú aj cenovo výhodné v prípade,  ak chceme napájať viacero IP kamier alebo nie je k dispozícii stávajúci switch (musel by sa kúpiť). PoE switche majú zväčša aj klasické porty pre prepojenie so sieťou LAN a videorekordéra, prípadne ešte iných externých zariadení (PC, tlačiareň...).

 pripojenie ip kamery cez poe switch

PoE switche a injektory sa vyrábajú s výkonom 15,6W (označované ako PoE) alebo s výkonom 30 až 60W (označované ako PoE+). Pre statické IP kamery zväčša postačujú PoE zariadenia s výkonom 15,6W, pre PTZ otočné IP kamery PoE zariadenia s výkonom 30W (viď technickú špecifikáciu konkrétnej kamery).

Videorekordér s PoE portami je najčastejšou alternatívou použitia PoE napájania IP kamier. Je to vlastne klasický videorekordér s integrovaným PoE switchom. Navyše tento spôsob zabezepčuje automatické pripojenie IP kamery do záznamu videorekordéra bez potreby manuálnej konfigurácie nastavení videorekordéra.

videorekorder s poe portami

 

Maximálna vzdialenosť napájania IP kamery od PoE injektora, PoE switcha alebo videorekordéra s PoE portami je vďaka vyššiemu napätiu (48VDC) až 100m (rovnako ako dáta).  Niektoré switche od výrobcu HikVision umožňujú pripojenie IP kamier až do vzdialenosti 250m.

Pozrite sa na našu ponuku kvalitných IP kamier s PoE napájaním: https://www.alertech.sk/c/kamerove-systemy/bezpecnostne-kamery.

Napíšte nám správu

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info