Push alarmové notifikácie

Funkciou PUSH alarmových notifikácií je odosielanie prednastavených alarmových detekcií z videorekordéra NVR a DVRbezpečnostnej IP kamery (detekcia prekročenia čiary, detekcia narušenia oblasti, pohybová detekcia, sabotáž, porucha harddisku..) na smartfón. Podmienkou je, aby videorekordér/IP kamera aj smartfón musia byť samozrejme pripojení do Internetu a obidve zariadenia musia byť správne nakonfigurované.

Ako to funguje:

Na smartfóne so softvérom iVMS-4500 musí byť nakonfigurovaný prístup na videorekordér/IP kameru cez Internet. Keď už je zriadený prístup k videorekordéru/IP kameru, je potrebné aktivovať zasielanie notifikácií na záložke "Alarm" v tomto softvéri ako na obrázku nižšie ("Alertech"): 

push alarm

Ak dôjde ku vzniku preddefinovanej alarmovej udalosti bude zaslaná na smartfón alarmová notifikácia s popisom udalosti ako na obrázku nižšie (názov videorekordéra, názov kamery a čas vzniku alarmu) + kliknutím na ikonku kamery v riadku notifikácie je možné spustiť buď "živý obraz v reálnom čase" alebo videozáznam z momentu vzniku alarmu.

push alarm

Poznámka 1: v miestach inštalácie s nízkym uploadom internetového pripojenia bude pravdepodobne problém s prehliadaním videozáznamov, hlavne v prípade ak sú k videorekordéru pripojené viacmegapixelové kamery (z dôvodu vysokého dátového toku z takýchto kamier). V týchto prípadoch doporučujeme použitie videorekordérov umožňujúcich "Transkódovaný stream" (viď technické špecifikácie jednotlivých videorekordérov).

Poznámka 2: čo sa týka pohybových detekcií, je dôležité považovať PUSH alarmové hlásenia za doplnkovú funkciu ku kamerovému systému, v žiadnom prípade tieto detekcie nezastupujú plnohodnotne alarmový zabezpečovací systém, ktorého detektory fungujú na inom princípe a sú odolnejšie voči vzniku prípadných falošných poplachov. Z vlastných skúseností však môžeme povedať, že za bežných poveternostných podmienok funguje hlavne detekcia prekročenia čiary a narušenia oblasti veľmi dobre s minimom počtu falošných poplachov.

Poznámka 3: PUSH alarmové notifikácie si môžete vyskúšať na našom "Prezentačnom On-Line kamerovom systéme" tak, že si stiahnete softvér iVMS-4500 do Vášho smartfónu (ANDROID cez Google obchod a iOS cez App Store), vyplníte si prihlasovacie údaje na záložke "Zariadenia" z obrázka nižšie a aktivujete si vyššie popísané notifikácie.

push alarm

 

 Video pre nastavenie PUSH notifikácií na smartfóne:

Napíšte nám správu

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info