Transkódovaný stream

Transkódovaný stream je dôležitou funkciou niektorých videorekordérov NVR a DVR, ktoré umožňujú transkódovať videozáznamy do nižšieho rozlíšenia, čím sa výrazne znižuje širka pásma dát v sieti a teda vďaka tejto funkcii je možné prehliadať videozáznamy aj cez Internet z miest inštalácie z nižším uploadom.

Popis situácie na obrázku nižšie:

Ak ide o viacmegapixelovú bezpečnostnú IP kameru (napríklad 4MPx IP kameru), do videorekordéra sa zaznamenáva z tejto kamery hlavný stream (4MPx), ktorý má pri nastavení 10 snímkov/s a kompresii H.264 dátový tok cca 5-6Mbit/s (pri kompresii H.265+ je dátový tok 5-6 x menší). Ak sa klientský PC pripojí na kamerový systém a začne si prehrávať videozáznamy, tak v lokálnej LAN sieti nie je žiadny problém, dokonca vidoezáznamy možno prehrávať aj zrýchlene, nakoľko v LAN sieti v mieste inštalácie je rýchly prenos dát. Problém nastáva pri pripojení cez INTERNET, kde upload v 90% miestach inštalácií je menší ako 4Mbit/s. Ak je upload v mieste inštalácie napríklad 1Mbit/s (niekde býva aj menší), bez využitia transkódovaného streamu (dátového toku) záznam nie je možné prehrávať, respektíve obraz nie je plynulý, ale veľmi "sekaný". Transkódovanie streamu znamená, že videorekordér zníži kvalitu obrazu z kamery do nižšieho rozlíšenia (napríklad 0,4Mpx) a tým je dátový tok oveľa nižší (0,5Mbit/s). Je pravdou, že kvalita obrazu je nižšia, ale videozáznamy je možné prezerať. Pokiaľ je však potrebné si prezrieť videozáznam vo vyššej kvalite a s digitálnym zoomom, tak sa jednoducho stiahne do klientského PC cez Internet napríklad 20 s videozáznamu a potom sa prezrie tento videozáznam plynulo.

Poznámka 1: pri sťahovaní cez INTERNET 20 s videozáznamu z 4MPx IP kamery nastavenou na 10 snímkov/s pri kompresii H.264 pri uploade v mieste inštalácie 1Mbit/s bude trvať cca 6 x dlhšie (120s).   

Poznámka 2: Rýchlosť dowloadu a uploadu Vášho Internetového pripojenia si môžete zmenať napríklad na odkaze: http://www.speedtest.net/

 

transkodovany stream

Napíšte nám správu

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info