Štrukturovaná kabeláž

Naša spoločnosť popri inštaláciách elektronických bezpečnostných systémov vykonáva aj inštalácie štruktúrovanej kabeláže (LAN sietí - metalických, WIFI aj optických). Veľmi často sa v praxi stretávame s tým, že nové moderné rodinné domy ale aj priestory firiem nemajú alebo majú nedostatočne urobené rozvody pre IP zariadenia, ktoré by v budúcnosti mohli potrebovať. Pokiaľ sú už tieto stavby dokončené, majú omietky a sú vymaľované, je už veľmi obtiažne vytvoriť ďalšie káblové trasy, prípadne ich vybudovanie by bolo veľmi finančne náročné (asi nikto by nechcel mať v novom dome alebo nových firemných priestoroch na stenách lišty s káblami). Budovy vybavené iba vypínačmi a zásuvkami patria do minulého storočia.
Preto je veľmi dôležité, aby sa už pri výstavbe myslelo na to, kde budú umiestnené dátové zásuvky a WIFI antény, kde by sa v budúcnosti mohli umiestniť IP kamery, IP videovrátnik, kde bude umiestnený router Internetového pripojenia, kde budú dátovo pripojené riadiace jednotky od rôznych iných zariadení (rekuperácia, klimatizácia, vykurovanie..). V dnešnej dobe sú už všetky takéto zariadenia pripojené na Internet, majú svoje mobilné aplikácie a pokiaľ správne navrhnutá štrukturovaná kabeláž chýba, tak je s tým veľký problém. V praxi takmer 100% platí, že elektrikár silnoprúdových rozvodov Vám takúto kabeláž nenavrhne, čím tento objekt výrazne stráca na svojej hodnote. Investícia do káblových rozvodov v štádiu výstavby je naozaj iba minimálna, preto je dôležité si v tejto fáze nechať poradiť a káblové trasy vybudovať.


Všetky káble štruktúrovanej kabeláže by mali viesť do technickej miestnosti, v ktorej je umiestnená priemyselná racková skriňa, v ktorej sa nachádzajú potom tieto zariadenia:


• router Internetového pripojenia
• centrálny switch pre pripojenie rôznych IP zariadení (kúrenie, klimatizácia, rekuperácia, sieťová tlačiareň, napojenie dátových zásuviek v objekte..)
• videorekordér pre kamery
• ústredňa alarmového bezpečnostného systému
• PoE switch pre IP videovrátnika
• rôzne zdroje napájania rôznych zariadení v objekte, ktoré potrebujú iné napätie ako 230VAC
• riadiace jednoky rôznych zariadení v objekte


Štruktúrovaná kabeláž sa vždy vykonáva v súlade s požiadavkami aj od iných dodávateľov systémov, ktoré potrebujú byť zaintegrované do LAN siete objektu - tu je dôležitá kooperácia medzi nami a týmito dodávateľmi.

 

Inštalácie štruktúrovanej kabeláže realizujeme v maximálnom rádiuse do 50 km od Žiliny, v špecifických prípadoch vo väčšej vzdialenosti.

Navštívte náš showroom:

KANCELARIA 1 KANCELARIA 2KANCELARIA 3KANCELARIA 4
KANCELARIA 5 KANCELARIA 6KANCELARIA 7 SERVISNE AUTO

V našom showroome Vám predvedieme reálne ukážky a funkcionality bezpečnostných systémov v rámci nášho objektu ako aj vzdialeným pripojením sa na naše reálne inštalácie, ku ktorým máme povolený prístup ako servisná organizácia. Naše predvádzacie systémy sú dosť robustné a rozsiahle, takže Vám naozaj máme čo ukázať. Vidieť je viac ako si iba niečo prečítať z propagačných letákov. Radi Vás u nás privítame.

Vašu návštevu je potrebné vopred ohlásiť telefonicky na čísle: +421 907 821 140.

 Hlavní partneri:

HikVision

Jablotron

Napíšte nám správu

Kontrolný kód

i
Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti

Prihlásenie