Modul chladenia/kúrenia CoolBreeze - skutočný komfort po celý rok!

CoolBreeze

 


Modul CoolBreeze sa skladá z tepelného čerpadla s výmenníkom umiestneným v systéme vzduchotechniky. Zabezpečuje ochladenie alebo ohriatie čerstvého privádzaného vzduchu z vonku.

CoolBreeze v spojení s rekuperačnou jednotkou Jablotron Futura Vám v letnom období prinesie:

1. Výrazné ochladenie a odvlhčenie privádzaného čerstvého vzduchu a z toho plynúci nulový tepelný zisk vetraním

2. Veľmi nízku celkovú spotrebu energie modulu v porovnaní s dosiahnutým ochladením a odvlhčením privádzaného čerstvého vzduchu

Technicky unikátne riešenie využíva kombináciu konvenčného chladenia výparníkom a adiabatického chladenia odparom kondenzátu v riadenom entalpickom výmenníku. Preto má zostava s rovnakymi výkonovými parametrami zhruba polovičný chladiaci agregát = menší, tichší a lacnejší.

Príklady z praaxe dokazujú, že v nízkoenergetických domoch dokáže CoolBreeze úplne nahradiť potrebu klimateizácie.

V reverznom chode (režim kúrenie) dokáže CoolBreeze pokryť 50-70 % potreby tepla nízkoenergetického domu. Je teda aj veľmi efektívnym spôsobom kúrenia.

 

Najpríjemnejšie chladenie je také, ktoré nevnímate


V desiatkách reálných inštalácií bolo overené, že prevádzka systému Futura + CoolBreeze vždy prekoná očakávania jeho užívateľov.

 

FUTURA CoolBreeze - chladenie Zákazníci nevyžadujú extrémne chladenie a k letnému komfortu pristupujú so zdravým rozumom, kedy teplota interiéru v lete je prirodzene vyššia ako v zime.
FUTURA CoolBreeze - optimálna regulácia chladenia po celý deň Výkon CoolBreeze sa na prvý pohľad nezdá byť nejak vysoký, v skutočnosti však víťazí dlhodobou prevádzkou po celý deň, pretože užívateľov nijak neruší. Zákazníci preferujú mierne chladenie rozložené v čase pred agresivnym nárazovým chladením skokovo vyšším výkonom
FUTURA CoolBreeze - optimálna regulácia vlhkosti Zákazníci vnímajú odvhlčenie privádzaného vzduchu (až 50 % absolutního obsahu vody), které pocitovej teplote uberá ďalšie 2 - 3 stupně z teploty na teplomeri.
FUTURA CoolBreeze - optimálna regulácia chladenia v závislosti od vonkajšej tepolty Výkon CoolBreeze se prirodzene prispôsobuje vonkajším podmienkam. Účinok adiabatickej zložky (chladenie odparom kondenzátu) bude tým väčšie, čím vyššia bude teplota vonku

 

Príklad z praxe:

 

Byt v širšom centre Prahy vo veľmi kvalitnom nízkoenergetickom štandarde. Najvyššie podlažie bytového domu a jediné chladenie poskytuje Futura + CoolBreeze. Obytná plocha cca 110 m2.

.

FUTURA - chladenie domu rozložené v čase

Obrázok ukazuje extrémne teploty vonkajšieho nasávaného vzduchu až 40°C (zelená krivka), teplotu čerstvo privádzaného vzduchu do bytu cez chladiaci modul CoolBreeze (modrá krivka) a predovšetkým úplne stabilnú interiérovú teplotu 24°C v byte (červená krivka). Teplota v byte bola priemerovaná zo všetkých odťahovaných miestností. K miernemu zvýšeniu teploty v byte dochádza iba v krátkých nočných pauzách, kedy CoolBreeze nie je v prevádzke (šetrenie energie).

Z uvedeného vylýva, že chladenie domu alebo bytu rekuperáciou FUTURA s chladiacim modulom CoolBreeze oproti klasickej klimatizácii je pre zdravie oveľa príjemnejšie a šetrnejšie.

 Hlavní partneri:

HikVision

Jablotron

Napíšte nám správu

Kontrolný kód

i
Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti

Prihlásenie