Prístupové systémy

Prístupové systémy HikVision

Prístupový systém slúži na monitoring, kontrolu a riadenie pohybu osôb do jednotlivých priestorov objektu podľa určitých, vopred stanovených podmienok a kritérií. Pre jednotlivé osoby sa v systéme nastavujú oprávnenia vstupu do týchto priestorov. Médiom pre aktiváciu prístupu je zvyčajne jedinečná bezdotyková karta/čip, odtlačok prsta či biometrické údaje tváre pridelené konkrétnej osobe. Uvedené spôsoby prístupu sa vykonávajú v čítačke alebo termináli vhodne umestnených pred vstupom do kontrolovaného priestoru. Zosnímané údaje sa spracovávajú v riadiacej jednotke (kontrolér), ktorá tieto údaje spracováva, porovnáva s nahratou databázou registrovaných osôb a v prípade, ak dotyčná osoba má povolenie vstupu, aktivuje otvárací mechanizmus dverí alebo turniketov.

Prístupové systémy môžu byť autonómne - kompaktné (zariadenie, ktoré obsahuje čítačku aj kontrolér v jednom) alebo modulárne (čítačky a riadiace jednotky pracujú ako separátne zariadenia).

Autonómne systémy sú vhodné pre menšie aplikácie a pre objekty s nižším bezpečnostným rizikom. Konfigurácia a spravovanie databázy prístupových čipov a kariet sa realizuje cez LAN sieť alebo INTERNET prostredníctvom PC s nainštalovaným softvérom výrobcu (iVMS-4200), v prípade off-line zapojenia aj prostredníctvom master karty.

Modulárne systémy sú vhodné pre rozsiahlejšie objekty a objekty s vyšším bezpečnostným rizikom. Pri týchto systémoch sa vo všeobecne prístupných priestoroch inštalujú iba čítačky čipov a kariet (prípadne odtlačov prstov alebo rozpoznania tváre), ktoré slúžia iba na odčítanie kódu z týchto médií. Rozhodnutie o povolení vstupu a otvorenie dverí/turniketu realizuje riadiaca jednotka inštalovaná v zabezpečených priestoroch, v ktorom je nahratá databáza týcho týchto údajov. Konfigurácia a načítanie databázy sa realizuje cez PC s inštalovaným softvérom výrobcu cez LAN sieť alebo INTERNET. Riadiace jednotky v týchto systémoch môžu spracovávať načítané dáta z viacerých čítačiek súčasne. 

Pozrite si video:

 Hlavní partneri:

HikVision

Jablotron

Napíšte nám správu

Kontrolný kód

i
Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti

Prihlásenie