Dverné jednotky modulárne

9 položiek

Videovrátniky modulárne - čip, kódová klávesnica, viac tlačítiek

Dverné jednotky sú komunikačné/prístupové zariadenia inštalované na vhodné miesto k vstupom budov (dvere alebo brána), prípadne k ďalším prístupovým bodom budovy (vstupné dvere do jednotlivých poschodí, vstupné dvere do jednotlivých oddelení..).

Modulárne dverné jednotky sa používajú pri vstupoch do rozsiahlejších objektov (viacero rezidentov v budove).  Modularita znamená, že dverná jednotka sa vyskladá z jednotlivých modulov podľa potreby (kamerový modul, modul vyzváňacích tlačítiek - zvonček s viacerými tlačítkami, prístupový modul, číselníkový modul..), čo umožňuje flexibilnejšie a variabilnejšie riešenie podľa potrieb zákazníka oproti kompaktným dverným jednotkám. Jednotlivé moduly sa potom inštalujú do montažnych rámčekov. 

Základom modulárnej dvernej jednotky je kamerový modul. V kamerovom module je integrované aj 1 zvončekové vyzváňacie tlačítko, mikrofón, reproduktor a konketor RJ45 pre pripojenie do siete LAN. Kamera má rozlíšenie obrazu 2MPx a uhol záberu 180°. Kamerový modul je zároveň riadiacou jednotkou a aj napája rozširujúce moduly dvernej jednotky. Rozširujúce moduly sú spojené s kamerovou jednotkou cez zbernicu.

Pokiaľ je potrebné mať na dvernej jednotke viacero zvončekových tlačítiek pre vyzvonenie, ku kamerovému modulu sa pridá modul vyzváňacích tlačítiek. Tento modul sa vyrába so 6-timi vyzváňacími tlačítkami a v dvernej jednotke je možné použiť maximálne 8 takýchto modulov. Ku každému tlačítku sa priradí 1 účastník/rezident systému. Tento rezident môže mať až 6 monitorov (1 master monitor a 5 podružných/slave monitorov). Pri zatlačení tlačítka dvernej jednotky sa aktivujú obrazom aj zvukovo všetky monitory a hovor je možne prevziať z hociktorého z týchto monitorovModul vyzváňacích tlačítiek sa osadzuje do rámčeka spolu s kamerovým modulom, prípadne ďalšími modulmi.

Pokiaľ je potrebné pre vstup do objektu používať číselný kód alebo vykonávať vyzvonenie účastníka zadaním čísla bytu, použije sa číselníkový modul. Číselníkový modul sa osadzuje do rámčeka spolu s kamerovým modulom, prípadne ďalšími modulmi. Podmienkou vyzvonenia účastníka pomocou tohto modulu je mať osadený pri dverách menný zoznam účastníkov spolu sa číslami bytov, aby návštevník vedel, ako účastníka "vyzvoniť".

Pokiaľ je potrebný vstup do objektu pomocou prístupovej karty alebo čipu, ku kamerovému modulu sa pridá prístupový modul. Správa prístupových kariet a čipov sa vykonáva pomocou PC cez softvér výrobcu ("iVMS-4200"), ale prístupové karty a čipy je možné prídávať do dvernej jednotky jednoducho aj priložením master karty (súčasťou balenia) a následne prikladaním kariet a čipov k čitačke. Prístupový modul sa osadzuje do rámčeka spolu s kamerovým modulom, prípadne ďalšími modulmi.

Všetky dverné jednotky majú nahraté v českom jazyku hlasové správy, ktoré sa prehrávajú v určitých situáciách (napríklad keď rezident otvorí z monitora dvere, ozve sa z dvernej jednotky: "Dveře jsou otevřeny!", keď nie je rezident doma, ozve sa:"Nejsem doma, zanechte vzkaz!" atď..).

Technické vlastnosti a návody na inštaláciu sú súčasťou špecifikácie každého takéhoto zariadenia.

Prezentačné videá HikVision:

Zobraziť:

 Hlavní partneri:

HikVision

Jablotron

Napíšte nám správu

Kontrolný kód

i
Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti

Prihlásenie