DZK4H258S

Prídržný elektromagnetický zámok pre drevené, kovové alebo sklenené dvere s pántami, prídržná sila 280kg, napájacie napätie 12VDC, pracovný elektrický prúd 340mA, zabudovaná statusová LED dióda

49 €

58,80 € s DPH

Prídržný elektromagnetický zámok pracuje na princípe elektromagnetickej sily, ktorá sa vytvára pri prechode elektrického prúdu elektromagnetom. Elektromagnet pôsobí na kovovú platničku pri zatvorených dverách, čo zabraňuje otvoreniu dverí. Elektromagnet sa inštaluje na rám dverí a kovová platnička na samotné dvere. Odpojením napájania (rozpojenie elektrického okruhu reléovým kontaktom od  riadiacej jednotky prístupového systému alebo dvernej jednotky videovrátnika) elektromagnetické sily prestanú pôsobiť a dvere je možné počas nastaveného času otvoriť. Po zatvorení dverí a uplynutí času rozpojenia relé začne opäť eletromagnet silovo pôsobiť na platničku a dvere už nie je možné otvoriť. 

Výhodou prídržného elektromagnetického zámku je, že nie je možné mechanické poškodenie častým používaním dverí ako pri klasickom elektromagnetickom zámku a v prípade, ak dvere dobre nedoliehajú k rámu, tak si  ich elektromagnet cez kovovú platničku pritiahne k sebe. Nevýhodou je, že je potrebné zabezpečiť náhradné napájanie zámku v prípade výpadku elektrickej energie či cez akumulátor inštalovaný v riadiacej jednotke pristupového systému, cez zdroj napájania s akumulátorom alebo cez zálohový zdroj UPS.

Inštaláciu na plastové dvere moc neodporúčame, pretože pri častom používaní a trhaní dvermi sa môžu vruty uchytenia zámku v plaste po čase uvoľniť.  

V 99% inštalácií je potrebné použiť uchytávacie príslušenstvo pre uchytenie elektromagnetu a kovovej platničky podľa typu dverí, kde bude prídržný zámok inštalovaný (viď "Súvisiace príslušenstvo").

Pozrite si video znázorňujúce pripojenie prídržného elektromagnetu k riadiacej jednotke prístupového systému:

Pozrite si video inštalácie prídržného elektromagnetického zámku:

SÚVISIACE PRÍSLUŠENSTVO:
 • DZK4H258LZ

  Uchytávacie príslušenstvo pre prídržný elektromagnetický zámok...

  25 €

  30 € s DPH

 • DZK4H258U

  Uchytávacie príslušenstvo pre prídržný elektromagnetický zámok...

  12 €

  14,40 € s DPH

Napíšte nám správu

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info