PoE napájanie IP kamier

PoE napájanie bezpečnostnej IP kamery je realizované cez dátový UTP/FTP kábel. Týmto spôsobom sa cez jediný dátový kabel prenášajú dáta + napájanie kamery o veľkosti napätia 48VDC. PoE napájanie je realizované použitím PoE injektorov a PoE switchov alebo videorekordérmi NVR s integrovanými PoE portami.

PoE injektory slúžia pre pridanie napájania do dátového kábla a inštalujú sa ako medzikus medzi bezpečnostnú IP kameru a klasický switch bez PoE napájania. Používajú sa zväčša v prípade, ak je k dispozícii stávajúci switch a chceme napájať 1-2 IP kamery (PoE injektor je lacnejšia alternatíva ako PoE switch).

pripojenie kamery cez poe injektor

PoE switche sa používajú a sú aj cenovo výhodné v prípade,  ak chceme napájať viacero IP kamier alebo nie je k dispozícii stávajúci switch (musel by sa kúpiť). PoE switche majú zväčša aj klasické porty pre prepojenie so sieťou LAN a videorekordéra, prípadne ešte iných externých zariadení (PC, tlačiareň...).

 pripojenie ip kamery cez poe switch

PoE switche a injektory sa vyrábajú s výkonom 15,6W (označované ako PoE) alebo s výkonom 30 až 60W (označované ako PoE+). Pre statické IP kamery zväčša postačujú PoE zariadenia s výkonom 15,6W, pre PTZ otočné IP kamery PoE zariadenia s výkonom 30W (viď technickú špecifikáciu konkrétnej kamery).

Videorekordér s PoE portami je najčastejšou alternatívou použitia PoE napájania IP kamier. Je to vlastne klasický videorekordér s integrovaným PoE switchom. Navyše tento spôsob zabezepčuje automatické pripojenie IP kamery do záznamu videorekordéra bez potreby manuálnej konfigurácie nastavení videorekordéra.

videorekorder s poe portami

 

Maximálna vzdialenosť napájania IP kamery od PoE injektora, PoE switcha alebo videorekordéra s PoE portami je vďaka vyššiemu napätiu (48VDC) až 100m (rovnako ako dáta).  Niektoré switche od výrobcu HikVision umožňujú pripojenie IP kamier až do vzdialenosti 250m.

Pozrite sa na našu ponuku kvalitných IP kamier s PoE napájaním: https://www.alertech.sk/c/kamerove-systemy/bezpecnostne-kamery.

Navštívte náš showroom

V prietoroch našej kancelárie/showroomu Vám predvedieme na reálnych inštaláciách všetky funkcionality nami inštalovaných systémov. Je lepšie vidieť a vyskúšať si ako jednotlivé systémy fungujú, fyzicky si obhliadnuť jednotlivé komponenty ako si nechať nainštalovať systém podľa reklamných letákov.

Pred Vašou návštevou je potrebné nás vopred kontaktovať na telefónnom čísle: +421 907 821 140 za účelom dohodnutia si termínu stretnutia!

 

Inštalácie všetkých sysémov realizujeme v maximálnom rádiuse do 50 km od Žiliny, v špecifických prípadoch vo väčšej vzdialenosti.

Napíšte nám správu:

Súhlasím so spracovaním mojich osobných údajov: *

Kontrolný kód

i

 Hlavní partneri:

HikVision

Jablotron

Napíšte nám správu

Kontrolný kód

i
Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti

Prihlásenie