Režim DAY/NIGHT

Funkcia Day/Night je funkciou farebných kamier, ktoré sa pri nízkej úrovni osvetlenia prepnú do čiernobieleho módu. V ČB režime je kamera totiž oveľa citlivejšia na infračervené spektrum svetla ako vo farebnom režime. Infračerverné svetlo je vo farebnom režime nepotrebné, preto sa filtruje cez IR cut filter, ktorý je umiestený medzi snímacím čipom kamery a objektívom (viď obrázok). Prepnutie do ČB režimu je sprevádzané odsunutím IR cut filtra spred čipu kamery (je počuť jemné "cvaknutie" pri jeho pohybe). Infračervené svetlo vyžarujú všetky objekty, samozrejme s rôznou intenzitou, ktorá je zväčša ale nedostatočná pre hraničnú citlivosť kamery a kvalitný obraz. Aby obraz z kamery bol dostatočne "čitateľný", integrujú sa priamo do kamery IR LED diódy, ktoré osvetľujú priestor pred kamerou v nočných hodinách. Zopnutie IR LED diód je riadené senzorom umiestneným v blízkosti objektívu kamery. Kvalita obrazu kamery cez deň a v noci je neporovnateľná (cez deň je obraz z kamery násobne kvalitnejší), ale vo všeobecnosti platí, že je lepšie v noci vidieť niečo ako vôbec nič. Prepnutím kamery do ČB režimu sa zároveň spomaľuje uzávierka čipu kamery kôli dlhšiemu osvetleniu čipu, čo spôsobuje "rozmazávanie" pohybujúcich sa objektov.

 ir cut filter

V prípade potreby kvalitného obrazu aj v nočných hodinách je potrebné zabezpečiť vhodné externé osvetlenie daného priestoru alebo použiť ultra citlivú kameru, ktorá je však cenovo oveľa nákladnejšia ako bežné typy kamier.  

day/night

 

Navštívte náš showroom

V prietoroch našej kancelárie/showroomu Vám predvedieme na reálnych inštaláciách všetky funkcionality nami inštalovaných systémov. Je lepšie vidieť a vyskúšať si ako jednotlivé systémy fungujú, fyzicky si obhliadnuť jednotlivé komponenty ako si nechať nainštalovať systém podľa reklamných letákov.

Pred Vašou návštevou je potrebné nás vopred kontaktovať na telefónnom čísle: +421 907 821 140 za účelom dohodnutia si termínu stretnutia!

 

Inštalácie všetkých sysémov realizujeme v maximálnom rádiuse do 50 km od Žiliny, v špecifických prípadoch vo väčšej vzdialenosti.

Napíšte nám správu:

Súhlasím so spracovaním mojich osobných údajov: *

Kontrolný kód

i

 Hlavní partneri:

HikVision

Jablotron

Napíšte nám správu

Kontrolný kód

i
Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti

Prihlásenie