Rýchlosť internetového pripojenia pre kamerový systém

Pre pripojenie sa na kamerový systém cez Internet je rozhodujúca rýchlosť uploadu v mieste inštalácie kamerového systému. Upload je rýchlosť odosielania dát ku klientovi pripájajúcemu sa na kamerový systém z Internetu. V súčasnosti bežný program od Internetového providera poskytuje rýchlosť uploadu od 1Mbit/s - 4Mbit/s. Klient pripájajúci sa na kamerový systém cez softvér alebo prehliadač má možnosť si zvoliť či chce si pozrieť obraz z kamery v substreame (stream v nižšom rozlíšení cca 0,4MPx, čo znamená upload cca 0,5Mbit/s) alebo v hlavnom streame (skutočnom rozlíšení kamery). Skutočné rozlíšenie kamery závisí od typu kamery, ktoré môže byť v súčasnosti až 12MPx a teda rýchlosť uploadu bude oveľa vyššia. Pri potrebe prehliadania obrazu z napríklad IP kamery s rozlíšením 8MPx a bežnou kompresiou H.264 by dátový tok bol niekde okolo 10Mbit/s, čo je rýchlosť oveľa vyššia ako je upload Internetového pripojenia. V takomto prípade sa obraz v hlavnom stream síce po čase na klientskom zariadení zobrazí, ale nebude plynulý a bude ľudovo povedané "sekať". Ak však IP kamera má kompresiu H.265+, tento dátový tok bude oveľa nižší (cca 3Mbit/s) a obraz bude plynulý. Preto je dôležité myslieť pri kúpe alebo inštalácii kamerového systému, aby pripojené IP kamery na videorekordér mali tento typ kompresie (z našej ponuky má túto kompresiu väčšína kaamier). Takisto je dôležité, aby videorekordér umožňoval "kanál nula", kedy klient má možnosť si pozrieť náhľadovo, nie vo vysokom rozlíšení, všetky kamery súčasne s nízkou prenosovou rýchlosťou. Pri prehliadaní záznamov cez Internet je dôležitou funkciou "transkódovaný stream", pretože záznamy  z kamier sa ukladajú v hlavnom streame a iba málokedy sa zapína aj funkcia ukladania záznamov aj v substreame.

Rýchlosť Vášho uploadu Internetovéo pripojenia si môžete zmerať na stránke www.speedtest.net.

Pri bežných aplikáciách, kedy sa na kamerový systém pripája v jednom čase iba 1 klient je postačujúca rýchlosť uploadu nad 1Mbit/s, pre náročnejšieho klienta (bez "sekania" obrazu v hlavnom streame) musí byť rýchlosť samozrejme vyššia.

Navštívte náš showroom

V prietoroch našej kancelárie/showroomu Vám predvedieme na reálnych inštaláciách všetky funkcionality nami inštalovaných systémov. Je lepšie vidieť a vyskúšať si ako jednotlivé systémy fungujú, fyzicky si obhliadnuť jednotlivé komponenty ako si nechať nainštalovať systém podľa reklamných letákov.

Pred Vašou návštevou je potrebné nás vopred kontaktovať na telefónnom čísle: +421 907 821 140 za účelom dohodnutia si termínu stretnutia!

 

Inštalácie všetkých sysémov realizujeme v maximálnom rádiuse do 50 km od Žiliny, v špecifických prípadoch vo väčšej vzdialenosti.

Napíšte nám správu:

Súhlasím so spracovaním mojich osobných údajov: *

Kontrolný kód

i

 Hlavní partneri:

HikVision

Jablotron

Napíšte nám správu

Kontrolný kód

i
Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti

Prihlásenie